Zrób piankę do golenia z malwą i nagietkiem.

Dla niektórych mężczyzn golenie może być kłopotliwe. Twarde, szorstkie włosy nie chcą się poddać ostrzu maszynki do golenia. Bardzo często ich skóra cierpi w postaci mikrourazów i podrażnień. Można zmniejszyć te nieprzyjemne efekty, stosując przed goleniem okład zmiękczający i zmiękczający.

Przygotowanie pianki do golenia.

Zbierz około dwudziestu główek kwiatowych nagietka ogrodowego (Calendula officinalis) i dużą szczyptę kwiatów malwy (Malva silvestris). Obie te rośliny można znaleźć w prawie każdym ogrodzie i to przez większą część roku.

  1. Weź i pokrój płatki malwy na bardzo cienkie paski, włóż je do miski, zalej wrzącą wodą, dobrze zanurz i pozostaw do zaparzenia.
  2. W międzyczasie rozgnieć płatki nagietka w porcelanowym lub kamionkowym moździerzu. Dodaj płatki malwy i zmiel je na pastę. W razie potrzeby zwilżyć odrobiną naparu z malwy.
  3. Dodaj dwie łyżeczki płatków owsianych i pozwól, aby płyn znajdujący się na dnie moździerza został wchłonięty. W razie potrzeby dodaj więcej naparu z malwy.
  4. Na zakończenie preparatu dodajemy równą łyżeczkę białej glinki.

Użycie pianki do golenia z malwy i nagietka.

Rozprowadź ten gęsty preparat na całej powierzchni brody, ewentualnie rozciągając go, aby zapobiec spływaniu okładu. Pozostawić na skórze przez co najmniej 15 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Ogol się jak zwykle. Maszynka będzie szybko ciąć, a golenie będzie przebiegać bardzo delikatnie.